Romanian (Romania)English (United Kingdom)

Ateliere creative / Workshop-uri 2015

vineri, 5 iunie

14:00 - 18:00 Ebru Art - Atelier de pictură pe apă / Raluca Rişco 
14:00 - 16:00 Facepainting / Emanuela Bidica 
14:00 - 18:00 Expoziţie/workshop de fotografie / Aleksandra Petrov
14:00 - 18:00 Portrete / Emanuel Gliga
14:00 - 18:00 Pictură pe sticlă / Marieta Barb
14:00 - 18:00 Pictură-Colaj  / Marieta Barb 
14:00 - 18:00 Atelier de pictură / Dana Scurtulescu 
14:00 - 18:00 Improvizaţii muzicale cu Noni
14:00 - 18:00 Origami / Alexandra Barany 
14:00 - 18:00 Pirogravură / Tibor Inaşi 
14:00 - 18:00 iPhotography / Camelia Popescu 
14:00 - 18:00 Lecţia Bonnard: Bucuria vieţii / Ana Adam şi grupa cls. X (Liceul de Arte Plastice Timişoara)
15:00 – 17:00 Yoga cu Manu Anghelescu
16:00 - 18:00 Coloriada.Hai să-ţi pictezi tricoul / Tourmaline Boutique
16:00 - 19:00 Reciclare creativă – suporturi de pahare din creioane colorate / Andrei Abrudean 
16:00 - 18:00 Atelier de pastel uleios / Felicia Selejan 
16:00 - 18:00 Atelier de comunicare în limbaj mimico-gestual / Angela Mate 
16:00 - 18:00 code your bag / berg COMPUTERS 
16:00 - 18:00 Alege culoarea şi acronimul candidaturii /Asociaţia Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021                     
16:00 - 18:00 Cum vezi Timişoara în 2021/Asociaţia Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021
17:00 - 19:00 Atelier de confecţionat suport de agrafe din pâslă / Ioana Palicica / Cloud Factory

sâmbătă, 6 iunie

14:00 - 18:00 Atelierul Rozz
14:00 - 18:00 Ebru Art - Atelier de pictură pe apă / Raluca Rişco 
14:00 - 18:00 Pietre vii / Adrian Mihalcea Suru 
14:00 - 16:00 Character and environment Concept Art / Eduard Gergely 
14:00 - 18:00 Expoziţie/workshop de fotografie / Aleksandra Petrov
14:00 - 16:00 Action Painting / Ana Maria Petrov / Cloud Factory
14:00 - 16:00 Atelier de păpuși slavone cu Gayana / Cloud Factory
14:00 - 18:00 Atelier de comunicare în limbaj  mimico-gestual / Angela Mate
14:00 - 18:00 Atelier de coliere şi expoziție Coliere cu păsări / Adela Opriş 
14:00 - 18:00 Pirogravură / Tibor Inaşi
14:00 - 18:00 Case în Cetate / Biroul Individual de Arhitectură Cristian Boltres 
14:00 - 18:00 Colaj / Georgeta Petrovici  
14:00 - 18:00 Portrete / Emanuel Gliga
14:00 - 18:00 Bike Kitchen
14:00 - 18:00 Alege culoarea şi acronimul candidaturii /Asociaţia Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021                     
14:00 - 18:00 Cum vezi Timişoara în 2021/Asociaţia Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021
16:00 - 18:00 Atelier Cut and Paste - Reciclăm creativ sticle / Pro Mediu Timiș
14:00 - 18:00 Improvizaţii muzicale cu Noni
14:00 - 16:00 Facepainting / Emanuela Bidica 
14:00 - 18:00 Workshop de stikere / Eduard Nichitenco
14:00 - 18:00 Mandale / Diana Daminescu 
16:00 - 18:00 Să modelăm cu T. Giucă şi H. Bojin
16:00 - 18:00 code your bag / berg COMPUTERS 
16:00 - 18:00 Digitizarea negativelor fotografice / Cosmin Damian şi Bogdan Marchevca
16:00 - 18:00 Color Dance (Dans Contemporan) / Alexandra Ibrasi 
16:00 - 19:00 Reciclare creativă – Colaje din creioane colorate / Andrei Abrudean

duminică, 7 iunie

14:00 - 18:00 Atelierul Rozz
14:00 - 18:00 Ebru Art - Atelier de pictură pe apă / Raluca Rişco 
14:00 - 18:00 Pirogravură / Tibor Inaşi 
14:00 - 16:00 Facepainting / Emanuela Bidica
14:00 - 18:00 Mandala Tattoo / La Leti Tattoo 
14:00 - 18:00 Case în Cetate / Biroul Individual de Arhitectură Cristian Boltres
14:00 - 18:00 Ochelari de unică folosinţă / Eugenia Drăgoi Banciu 
14:00 - 18:00 Portrete / Emanuel Gliga
14:00 - 18:00 Workshop de stikere / Eduard Nichitenco
14:00 - 18:00 Improvizaţii muzicale cu Noni
14:00 - 16:00 Atelier de păpuși slavone cu Gayana / Cloud Factory
14:00 - 18:00 Alege culoarea şi acronimul candidaturii /Asociaţia Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021                     
14:00 - 18:00 Cum vezi Timişoara în 2021/Asociaţia Timişoara - Capitală Culturală Europeană 2021
14:00 - 18:00 Expoziţie/workshop de fotografie / Aleksandra Petrov
16:00 - 18:00 Să modelăm cu T. Giucă şi H. Bojin
16:00 - 18:00 Digitizarea negativelor fotografice / Cosmin Damian şi Bogdan Marchevca
16:00 - 18:00 Atelier de pastel uleios / Felicia Selejan 
16:00 - 18:00 code your bag / berg COMPUTERS 
16:00 - 18:00 Atelier acuarelă / Ovidiu Iovanel
16:00 - 19:00 Reciclare creativă –  colaje din creioane colorate / Andrei Abrudean 
16:00 - 19:00 Workshop de stenciluri / Florin Arhire